גישור גירושין: יתרונות בדרך להסכם

גישור גירושין מציע פיתרון טוב לכל אלו שנואשו מהסכמים משפטיים שנכפים מגבוה ולעיתים קרובות לא עונים על צורכי בני הזוג. גישור גירושין מציע תהליך זול יותר, הדדי יותר וכלכלי יותר.
מאת אפרת אלמוג
| 03/06/2010 |
צפיות: 2,669
שיטת הגישור ניתנת ליישום במקרה של כל סוג של עימות, החל מסכסוך בין מעסיק לעובד או בין שכנים וכלה במקרה של גישור גירושין. גישור גירושין נובע מהרצון הטוב של שני הצדדים להגיע לפיתרון תוך שיחה והסכמה הדדית וקבלה והערכה של האינטרסים והמטרות של שני הצדדים. שני הצדדים פונים לגורם עצמאי וניטראלי שלא היה קשור אליהם בעבר במטרה לעזור להם להגיע להסכם יציב וארוך טווח. הזוג הפרוד מתחייב לשמור על סודיות ומשתתף בתהליך מרצונו.

גישור גירושין הוא תהליך שממנו יוצאים לעיתים קרובים הצדדים מרוצים יותר מאשר בפיתרון באמצעות מערכת המשפט. המערכת המשפטית כופה את ההסדר ולא תמיד הצדדים מסכימים לו או מוטבים ממנו. לכן לעיתים הצדדים לא מכבדים הסכם משפטי ומפרים אותו.

למידע נוסף בנושא גישר גירושין ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום פרידות, גירושין, בגידות
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום טיפול משפחתי, קשר משפחתי
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי
פורום זכויות רפואיות

הגישור מציע דרך אחרת לפירוק יחסים (מכל סוג שהם), לפתרון סכסוכים ומחלוקות: באמצעות צד שלישי מקצועי ומיומן - המגשר אשר מסייע לכל אחד מהצדדים להבין את מניעיו, רצונותיו וצרכיו.

גישור גירושין מכוון למטרה שהיא ההסכם וכן ליצירת יכולת הידברות ותקשורת בין הצדדים אשר בסופו של דבר תוביל את הצדדים עצמם לפיתרון הקונפליקט תוך שימור מערכת היחסים ביניהם. שני הצדדים פועלים יחדיו על מנת למצוא פיתרון אשר ישרת את מטרותיהם ויענה על צורכיהם.

גישור גירושין עוזר לזוג לפתור בעיות פיננסיות (רכוש ומזונות) ומשמורת ילדים בצורה אינטגרלית. מחקרים הראו כי זוגות שעברו תהליך גישור גירושין מרוצים יותר מהתוצאות ומההשלכות של הגירושין בהשוואה לאילו שהשתמשו במערכת המשפט.

יתרונות גישור גירושין


1.

יצירת הפיתרון הכלכלי היעיל ביותר.

ההסכם מבוסס על רצונות הצדדים ועל התנאים הייחודיים לאותו מקרה נתון כך שניתן לסיים את הקונפליקט בדרך של הסכם ורווח משותף לשני הצדדים .

2.

מהירות.

ניתן לסיים את הסכסוך במהירות תוך מספר שבועות לכל היותר, במקום להיתקע במערכת המשפטית למשך שנים.

3. עלות נמוכה.

שכר טרחתו של מגשר גירושין מקצועי נמוך לאין ערוך משכר טרחתם של בעלי מקצוע אחרים בתחום זה של פתרון סכסוכים. גם מהירות ההליכים תורמת משמעותית להוזלת העלויות.

4. סודיות מלאה.

הליך גישור גירושין חסוי לחלוטין כך שניתן לשמור על דיסקרטיות ולהימנע מתקדימים ומפרסומים. גם המפגשים הנפרדים עם כל צד בסכסוך, חסויים עבור הצד השני.

5. יציבות גבוהה.

מחקרים הראו כי הסכמים הנערכים במסגרת הליך גישור מכובדים באחוז ניכר יותר מאשר הסכמים הנכפים על- ידי ביהמ"ש. מעורבות הצדדים בתהליך ובגיבוש ההסכם היא שיוצרת תחושת מחויבות המביאה ליציבות בקיום ההסכם.

6. שליטה בתוצאות.

ההליך וולונטרי לחלוטין וניתן להפסיקו בכל עת שהצדדים ירצו בכך.

7. שימור מערכת היחסים האישית בין הצדדים.

הליך הגישור, מהווה את החלופה היחידה לסיום הקונפליקט תוך שימור מערכת היחסים העתידית בין הצדדים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  •  עו"ד אריק שלו
    עו"ד אריק שלו
    עו"ד לרשלנות רפואית עו"ד לתחום רשלנות רפואית, נזיקין, ביטוח לאומי, מיסוי, פגיעות בעבודה ודיני עבודה. ייצוג עובדים ומעסיקים בכל הערכאות המשפטיות. בעל משרד עו"ד בת"א ובירושלים. ... קרא עוד