ניתוחים פלסטיים בקרב בני גיל הזהב

ניתוחים פסלטיים משמרי גיל הפכו לפתרון מקובל בקרב בני גיל הזהב שלא מרוצים מהשפעות הגיל על מראם החיצוני. באילו מצבים מומלץ לבני גיל הזהב לבצע ניתוחים פלסטיים ואילו ניתוחים מומלצים? על כך בכתבה הבאה.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 15/04/2010 |
צפיות: 4,079
ניתוחים פלסטיים צוברים תאוצה ויוצרים שוק צרכנים חי ובועט של ניתוחי מתיחת פנים, הצערת העור, ניתוח עפעפיים ועוד. הנגישות והפופולאריות של טיפולים אלה הופכת אותם לנורמה חברתית מקובלת בקרב בני גיל הזהב ואף מעלה צורך מתמיד להסתיר את סימני הגיל ולהילחם בהם. לפניכם רשימת טיפים אשר יסייעו לך לקבל החלטה נכונה על בסיס ידע, הבנה ובחינת התחושה האישית שלכם.

ניתוחים "משמרי גיל" לבני גיל הזהב


בכל העולם גוברת הנטייה בקרב נשים וגברים בני גיל הזהב לעבור ניתוחים אסתטיים "משמרי גיל", כגון: הצערת פנים, ניתוחי עפעפיים והרמות שדיים. נשים מבוגרות נוטות לבצע ניתוח פלסטיים בכדי לתקן את השפעות הגיל, בהן: ירידה באיכות העור ורפיון של הרקמות בפנים בעיקר סביב העיניים, הלחיים, קו הלסת, הפה והצוואר. שינויים אלה גורמים לנו להראות מבוגרים יותר. עוד דוגמאות: גבות נמוכות וקמטים בין הגבות גורמות למראה "כועס", עפעפיים נפולים ושקיות מתחת לעיניים נותנות מראה "עייף" וצניחה של צידי הפה והלחיים מעניקים לפנים מראה "עצוב". שיפור הפנים בעת גיל הזהב, לא רק שמקנה לפנים מראה צעיר יותר אלא גם משפר את ההבעה שלהם ואת החיות הנובעת מהם.

למידע נוסף בנושא גיל הזהב, ניתוחים פלסטיים ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום מילוי קמטים, עיבוי שפתיים, הזרקת בוטוקס
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

שינויים בעור כתוצאה מהשפעת הזמן


במהלך השנים הפנים עוברות שינויים הנראים לעין ונובעים ממספר סיבות:

1. צניחה של הרקמות כלפי מטה בשל כוח המשיכה המופעל על רקמות הפנים במשך השנים.

2. התרוקנות השומן התת-עורי גורם להיווצרות קמטים ושקיעת העור.

3. קמטים המופיעים בגלל עוויות הפנים (מימיקה) כתוצאה מהתכווצויות חוזרות של שרירי הפנים לאורך השנים וירידה בייצור קולגן ואלסטין האחראים על גמישות העור.

4. שינויים בעור – כתמי פיגמנטציה, יובש, הופעת קופרוז (נימי דם בולטים).

שני המרכיבים הראשונים הם המשפיעים ביותר על המראה המבוגר. כתוצאה מתהליכי ההזדקנות, בשלב גיל הזהב הפנים שלנו מאבדות מנפח השומן שלהם והרקמות נהיות רפויות יותר. השילוב הזה הוא הגורם לצניחה של הפנים כלפי מטה ולשינוי במראה הפנים המעוגלות למראה מרובע יותר.

טיפול נכון בפנים של בני גיל הזהב הוא טיפול כולל. חשוב לדעת שאין שיטה אחת, מכשיר אחד או ניתוח אחד המטפל בכל המרכיבים יחד. בכדי לקבל שיפור הרמוני יש לשלב בין כמה טיפולים ושיטות. לדוגמא: ניתוח הרמת פנים - מטפל ברקמות שצנחו אך לא ישפיע על מרקם העור. לחלופין, טיפולי אור ולייזר לקמטוטים ופיגמנטציות, ישפרו את מרקם העור אך לא ישפיעו על צניחתו.

הפחד הגדול של בני בני גיל הזהב: פנים "עשויות" מידי


הפחד הגדול ביותר של נשים בנות גיל הזהב הוא כי בעקבות ביצוע ניתוחים פלסטיים הפנים יראו "עשויות מידי" או "מתוחות מידי". אי לכך אנו רואים בשנים האחרונות מגמה חדשה בקרב בני גיל הזהב למתיחות פנים חלקיות, המאופיינות במהלך קל, חזרה מהירה לחיי היום יום ותוצאות טבעיות. כתוצאה מכך בתקופה האחרונה ישנה היענות גדולה יותר של נשים בנות גיל הזהב לעשות מתיחות פנים. רוב הנשים שבוחרות להילחם בשינויי הזמן טוענות כי הן חשות צעירות יותר ממה שהן נראות ושהן היו רוצות להיראות כפי שהן מרגישות.

ההרגשה הפנימית היא שקובעת


ניתוח פלסטי הוא מהלך המשפיע באופן ניכר על המראה החיצוני. אולם, הצורך בשינוי טמון לרוב בתחושה הפנימית. לפיכך, טרם קבלת החלטה תשאלו את עצמכם מדוע אתם רוצים לעבור את השינוי. האם זה בגלל שנשקפת מולכם במראה דמות של אדם זקן יותר ממה שאתם מרגישה? או האם בגלל שיש דברים שהפריעו לכם במראה שלך כבר שנים רבות? או האם הסיבה היא "הערה מרושעת" של חבר או חברה ולמעשה אתם שלמים עם המראה החיצוני שלכם?

בחינת הנושא לפני קבלת ההחלטה


לאחר שפרסנו את העובדות לגבי השפעת הגיל על עור הפנים ובידינו ידע אודות השיטות והטיפולים המוצעים, להלן מספר המלצות שיסייעו לכן לבחון את הנושא בטרם קבלת החלטה:

1. לפני שאתם ניגשים לפלסטיקאי, התבוננו במראה (בתאורה אחידה) ונסו לחשוב מהם הדברים שמפריעים לכם. הכינו רשימה אותה תציגו לפלסטיקאי שלכם והתייעצו עימו כיצד יוכל לעזור לכם.

למאמרים נוספים בנושא גיל הזהב, ניתוחים פלסטיים ועוד:
פעילות גופנית לבני גיל הזהב: ההנחיות
בני גיל הזהב: כך תשמרו על בריאות הפה
בני גיל הזהב: כך תהיו סבא וסבתא לדוגמה
יתרונות ניתוחים פלסטיים בהרדמה מקומית
ניתוחים פלסטיים לגברים: כי גם להם מגיע

2. בדקו שהרופא משתמש רק בחומרים טבעיים ואיכותיים ושהסיכוי לסיבוכים נמוך ביותר. סיבוכים ובעיות עקב ניתוחים פלסטיים נובעים משימוש בחומרים שאינם איכותיים או בחירה בטכניקות לא מתאימות והתוצאות יכולות ללוות אתכם לשארית חייכם.

3. אל תמהרו לרוץ אחרי טרנדים עכשוויים. פנו לאיש מקצוע שנראה לכם אמין ובטוח וודאו כי מדובר ברופא המתמחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר